Våra lag

VÅRA LAG

Är du intresserad av att bli coach i GC Troops?

Vår föreningen växer och vi har många barn & ungdomar som vill träna hos oss.

Vi söker fler tränare till våra träningslag för säsongen 2020/2021.

Är du född senast 2005 och brinner för cheer vill vi gärna ha din intresseanmälan!



GC Troops tävlingslag säsongen 2020/21:

Snipers - tävlingslag Minior level 1

Tränare: Ida Funevik, Ella Holtringer, Tindra Antonsson och Lydia Svanström

Email: snipers@gctroops.com 

Träningstider:

Torsdagar 17:00-19:00

Söndagar 13:00 - 15:00


Majors - tävlingslag Minior level 2

Tränare: Wilma Kristensen, Inez Haglund och Elvira Norrsell

Email: majors@gctroops.com 

Träningstider:

Måndagar 18:00-20:00 (stunt-träning level 2)

Torsdagar 17:00-19:00

Söndagar 11:00 - 13:00


Sergeants - tävlingslag Junior level 1

Tränare: Lovisa Asp, Vanja Sandegård och Fia Dahlman

Email: sergeants@gctroops.com 

Träningstider:

Onsdagar 17:00-19:00

Söndagar 13:00 - 15:00


Marines - tävlingslag Junior level 2

Tränare: Filippa Duran och Nina Rittberger

Email: marines@gctroops.com

Träningstider:

Måndagar 18:00-20:00 (stunt-träning level 2)

Torsdagar 19:00-21:00

Söndagar 15:00 - 17:00


Generals - tävlingslag Junior level 3

Tränare: Isabella Rexhepi och Alva Lindström

Email: generals@gctroops.com

Träningstider:

Måndagar 18:00-20:00

Torsdagar 19:00-21:00

Söndagar 11:00 - 13:00


Senior squad - tävlingslag Senior level 1
Tränare: Alva Jarl och Lovisa René
Email: seniorsquad@gctroops.com

Träningstider:

Onsdagar 19:00-21:00

Söndagar 15:00 - 17:00



GC Troops träningslag säsongen 2020/21:


Rebels - träningslag Minior
Tränare: Sofia Aresund, Ella Jonasson och Fia Dahlman

Email: rebels@gctroops.com

Träningstid:  Onsdagar 17:00 - 19:00


Navys - träningslag Junior
Tränare: Sophia Zervas, Anna Conteh och Annie Westerlund

Email: navys@gctroops.com

Träningstid: Söndagar 11:00 - 13:00


Recruits - tävlingsförberedande lag
Tränare: Agnes Brandt, Leia Edholm och Filippa Bådholm

Email: recruits@gctroops.com

Träningstid: Söndagar 13:00 - 15:00