Hem

GC TROOPS

GCTROOPS

Stort grattis till alla fina placeringar på JamFest

 

Snipers brons

Sergeants -8:nde plats

Majors guld- Grand Champion och ett Golden bid till US finals

Marines- Guld

PS/Melina och Sten- Guld

Lady Ops- Brons

 

Summit

Generals hade en fantastisk resa till USA där dom tävlade på Summit.

Förutom en fin 21:a placering tränade dom hos Top Gun och umgicks med andra cheerleaders från alla världens hörn.

Tack Generals för att ni gör oss stolta både internationellt och nationellt.

 

Är du intresserad av att vara cheer coach?

Föreningen växer och många vill träna hos oss. Vi behöver därför fler inspirerande och engagerande ledare/tränare föruppstart av ännu ett träningslag miniorer. Du börjar som hjälpledare under vårterminen för att därefter få ett lag.

GC Troops 18/19

Du kan följa våra lag på Instagram.

FRÅGOR OM FÖRENINGEN?

 

Har du frågor föreningen, träning, utbildningar, regler eller annat? Läs gärna i vår uppdaterade Handbok.

Där kan du läsa om om lag, kläder och tävlingar.

NYHETER

 

Tryouts

 

Senior lvl 5- Recon (född 04-...)

Recon@gctroops.com

Tryout: 31 maj 18:00-20:30

Krav:

•rondat salto

•Salto med pass

 

Junior lvl 3- Generals

 

troops.generals@gmail.com

Tryout: 28 maj 18:00-20:30

Krav:

•rondat flickis

•rondat salto med pass

 

Junior lvl 2- Marines

Marines@gctroops.com

Tryout: 28 maj 18:00-20:30

Krav:

•flickis med pass

Junior lvl 1- Sergeants

Gctroops.sergeants@hotmail.com

Tryout: 27 maj 12:00- 15:00

Krav:

•Rondat

•Mjukis med en pass

Minior lvl 2- Majors

Gctroops.majors@gmail.com

Tryout: 28 maj 18:00- 20:30

Krav:

•Flickis med pass

•Handvolt

Minior lvl 1- Snipers

Snipers@gctroops.com

Tryout: 27 maj 12:00- 15:00

Krav:

•Rondat

•Mjukis med pass

I mailen ni skickar till det lag ni söker ska det stå:

•Namn som ämne

•Ålder

•Cheer erfarenhet och gymnastik skills

•Varför ni passar i laget ni söker!

 

Maila till mailen som tillhör det lag ert barn söker!

 

 

Mer information finns på instagram

 

ADRESS

Besöksadress: Cheerföreningen GC Troops

Frölundagatan 118

431 32 MÖLNDAL

FÖLJ OSS

PROFIL

En liten cheerleadingförening med det stora hjärtat. Tillsammans är vi en familj som hjälps åt. Det är vi tillsammans som når framgångar. One army- one family.